Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubiczu

Wypłata świadczeń rodzinnych - informacja

Utworzono dnia 30.11.2022

Wypłata świadczeń rodzinnych

W związku z zapytaniami dotyczącymi wypłat świadczeń rodzinnych w nowym okresie zasiłkowym 2022/2023, który rozpoczął się 1.11.2022 r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Dział Świadczeń Rodzinnych informuje:

1. W przypadku złożenia wniosku na nowy okres zasiłkowy wraz z wszystkimi dokumentami w terminie do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 30 listopada br.

2. W przypadku złożenia wniosku na nowy okres zasiłkowy wraz z wszystkimi dokumentami w terminie od 1 września do 31 października, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje najpóźniej do dnia 31 grudnia br.

3. Natomiast w przypadku złożenia wniosku na nowy okres zasiłkowy wraz z wszystkimi dokumentami w listopadzie danego roku ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń może nastąpi najpóźniej do ostatniego dnia lutego następnego roku.

4. Natomiast w przypadku złożenia wniosku na nowy okres zasiłkowy wraz z wszystkimi dokumentami w grudniu danego roku ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń za miesiąc grudzień danego roku i kolejne miesiące może nastąpi najpóźniej do ostatniego dnia lutego następnego roku.

Państwa wnioski rozpatrywane są wg kolejności zgłoszeń, realizatorzy Świadczeń Rodzinnych dokładają wszelkich starań, by otrzymali Państwo decyzję w możliwie najszybszym terminie.